Зимостійкість та морозостійкість полуниці

Зимостійкість та морозостійкість полуниці

Зимостійкість та морозостійкість полуниці

По відношенню до зимових морозів суниця вважається досить стійкою рослиною. І вона успішно переносить низькі температури при наявності снігового покриву взимку.

При відсутності снігу при температурі -16-20 С рослини частково підмерзають, а при температурі 25-27С і сильному вітрі – можуть повністю загинути. Але рослини, які були забезпечені харчуванням та вологою протягом вегетаційного періоду набагато краще перезимовують.

Кущі суниці, які отримали значні ушкодження від морозів, але залишилися живими, зовні відрізняються від непошкоджених великою кількістю бурого та коричневого листя. Тим не менше у них зберігається зелена розетка найбільш молодого листя, не потерпілого, тобто яке не має ознак в’янення.

Фарбування внутрішніх тканин ріжків в жовтий, коричневий та бурий кольори свідчить про їх пошкодженні в різному ступені. Жовте різних відтінків, а також світло-коричневе забарвлення говорять про слабкий ступінь пошкодження від низьких температур, та не є небезпечною для здоров’я рослини та їх майбутнього врожаю.

У повністю загиблих рослин після похолодання, під час відлиги, кущ сідає так як втрачає тургор та лягають навіть молоді зелені листи. У подальшому все листя на таких кущах суниці буріють та висихають.

Дуже важливим елементом технології є укриття плантації суниці на зиму агроволокном або соломою. Зазвичай, це роблять в листопаді. Це дає можливість практично повністю убезпечити плантацію від перемерзання або загибелі від низьких температур у зимовий період.

Весняні заморозки під час цвітіння пошкоджують квітки, то розпустилися та навіть бутони. При температурі -0,8 С на рівні рослин спостерігається незначне пошкодження квітки. Повна загибель культури відбувається при температурі -5. Найбільші пошкодження спостерігаються коли негативна температура тримається кілька годин. Зазвичай першими пошкоджуються квітки, що розпустилися, та бутони.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,