Жимолость

Жимолость Жимолость - найперша ягода. Вона дозріває раніше суниці. Жимолость – незвичайно корисна рослина, що володіє численними цілющими властивостями. Ягоди жимолості знижують артеріальний тиск, це найкращий засіб при авітамінозі. В ягодах міститься глюкоза, фруктоза, аскорбінова, яблучна та лимонна кислоти.
Кущі жимолості стійкі до морозу, а квітки витримують заморозки. Рослини стійкі до хвороб і шкідників. Єдине – жимолость погано переносить посуху, листя починають жовтіти та опадати, і при недостатньому поливі це позначається на смаковій якості ягід: вони починають гірчити. У перші 2-3 роки чагарник росте досить повільно.
Садівники особливо полюбили сорти з синьо-блакитними ягодами різної форми – яйцевидної, кулястої, довгастої, грушоподібної. Ягоди частіше кисло-солодкі, з приємною гіркуватістю, особливо смачні товчені ягоди з цукровим піском.
Зараз придбати жимолость не складає проблеми, але все ж краще купувати саджанці у розплідниках. Сила росту кущів буває різна: сильноросла, середньоросла. Квітки жовті. Так як квітки запилюються комахами, необхідно поряд садити кілька різних сортів цієї рослини. Жимолость легко розмножується зеленими живцями, відводками, поділом куща. Але цей процес розмноження вимагає часу. Тому краще придбати вже вкорінені кущики в розпліднику.

Жимолость Посадка.
Посадкові ями копають розміром 50х50х50 см. З органічних добрив додають 5 – 7кг перегною. З мінеральних добрив додають 3 столові ложки нітрофоски та 300 г деревного попелу, що є особливо корисним. Весь вміст ями перемішують з грунтом, заповнюють половину ями, втрамбовують і через кілька днів здійснюють посадку. При цьому коренева шийка розташовується нижче рівня поверхні грунту на 5-7 см. Після посадки протягом 10 днів суворо стежать за поливом, поливають саджанці методом дощування з лійки. До шести років виросте і сформується гарний кущ.

Догляд.
Жимолость хороша і тим, що з нею немає турбот: можна довго (12-15 років) вирощувати її і не звертати на неї особливої уваги; тільки тоді, коли плодоношення ослабне, проводять омолоджуючу обрізку; при цьому обрізають найстаріші пагони. Звичайно, не треба забувати про проріджування занадто запущених кущів, видалення поламаних і засохлих гілок.

Якоїсь особливої обрізки кущі жимолості не потребують, слід видаляти тільки старі гілки та гілочки що ростуть в центр куща.

В загалі кущі жимолості не слід запускати та загущувати, вже з 7 року вирощування з інтервалом 3 роки слід видаляти по 2-3 старі гілки, як результат в наступному році стимулюватиметься ріст молодих пагонів та кущ омолоджуватиметься.
Кожен сезон навколо кущів роблять підсипку торфом, гнойовим або рослинним перегноєм.

Необхідно стежити, щоб при поливі вода добре проходила до коріння. Для цього, крім підсипки, потрібно видалити бур’яни, добре прорихлити грунт, тому для жимолості повітря і вода – це основа розвитку кореневої системи. Якщо немає дощів, жимолость поливають щотижня.
Жимолость підгодовують 3 рази за сезон. Якщо літо спекотне та сухе, краще здійснювати рідкі підкормки. А якщо літо, навпаки, дощове – підкормки дають у сухому вигляді, добриво розсипають під кущ.
Навесні на початку травня, роблять першу підкормку, на 10 л води розводять 1 ст. л. нітрофоски. На 1 плодоносний кущ витрачається 12 л розчину; на молодий кущик – 3 л.
Друга підкормка під час зав’язування ягід: на 10 л води – 2 ст. л. нітрофоски, 1 ст. л. сульфату калію. На старий кущ витрачається 20 л розчину та 5 л на молодий. Або роблять таку підгодівлю: 1 склянка деревного попелу  розводять в 10 л води, витрачають по 15 л на кущ.
Третя підкормка восени (вересень): на 10 л води розводять 3 ст. л. суперфосфату, 2 ст. л. сірчанокислого калію. Підживлюють по 20 л на старий кущ, на молодий який не плодоносить, по 5 л.
Шкідники та хвороби. Заходи боротьби з ними.
В основному ягоди скльовують птиці, тому рекомендується під час дозрівання ягід накидати на кущ тонкий укривной матеріал або ж поруч з кущем поставити галасливу вертушку або опудало з лахміттям, яке змахує під дією вітру. Перед цвітінням рекомендується обприскати листя від плямистості розчином препаратів “Заслін” або “Бар’єр”. “Заслону” беруть 4 ковпачка на 1 л води, “Бар’єр” розводять в наступному співвідношенні: 5 ложок препарату на 10 л води, проціджують і обприскують рослини, розчином, що залишився підгодовують корінь. Залишок від проціджування також використовують для підгодівлі кореня.
Від шкідників (комах) рослини обприскують бактеріальним препаратом “Стріла” (50 г на 10 л води) або настоєм часнику, цибулі, перцю стручкового. Наприклад, на відро води додаємо 1 столову ложку часникової мезги і 1 столову ложку мезги стручкового гострого перцю. Все ретельно розмішати, і обприскати рослину.

Формування куща.
Кущам в 10-12 літньому і старшому віці роблять обрізку, придающую кущу форму і забезпечує хорошу освітленість. Обрізку краще проводити ранньою весною до розпускання листочків, при цьому видаляють сухі, слабкі, хворі пагони. При обрізанні не залишають пенечков, а зрізують їх на рівні стебла.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,