Загущені посадки полуниці

Загущені посадки полуниціВирощування суниці за цією технологією передбачає посадку рослин відразу на кінцеву густоту з метою одержання врожаю в рік посадки. Розсаду висаджують з розрахунку 50-60 тисяч на гектар (15-20 см між рослинами).

Сучасні технології передбачають використання фріго розсади класу А + або розсади в контейнерах (із закритою кореневою системою). Такі рослини мають достатню кількість закладених плодових бруньок для отримання комерційно виправданого врожаю.

Досить хороших результатів можна досягти використовуючи контейнерну розсаду або розсаду в горщиках для висаджування восени.

При вирощуванні полуниці за даною технологією, завжди використовується мульчування (укриття соломою, тирсою, агроволокном). Це дозволяє зберегти вологу в грунті, створити оптимальний температурний режим для росту коренів, зменшити ризик ураження рослин хворобами, перешкоджати росту бур’яну. а також полегшити збір ягід (плоди завжди будуть сухими і не будуть вражатися «сірою гниллю»).

Розстилати мульчуючий матеріал можна після опускання квітконосів. Поспішати з проведенням цієї операції не варто. Якщо солому розстелити заздалегідь, вона погіршить циркуляцію в зоні рослин, що, в свою чергу, підвищує ризик пошкодження цвіту весняними заморозками.

Після збору врожаю солому в міжряддях перебивають та частково перемішують з грунтом. Обов’язковим є проведення омолодження насаджень суниці, в серпні провести повне видалення «вусів», щоб уникнути зайвого загущення, адже рослини спочатку були висаджені на оптимальній відстані.

Вирощувати суницю за такою технологією можливо максимум 2 роки.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,