З чого складаються грунтосуміші?

З чого складаються грунтосуміші?

З чого складаються грунтосуміші?

Листовий перегній – легка, поживна земля темно-сіро-коричневого відтінку. Її нескладно приготувати в домашніх умовах. Зібране восени листя укладають в купу, яку протягом літа кілька разів поливають і перелопачують. Через два роки листя повністю перепріває і їх можна використовувати для складання грунтосуміші. Правда, листя дуба, каштана, верби, волоського горіха не рекомендується використовувати для приготування листового перегною через повільне розкладання та великий вміст в них дубильних речовин, які пригнічують ріст рослин. Якщо листову землю з якихось причин приготувати самостійно не вдається, її можна зібрати в лісі (або лісопосадці), в місцях великого скупчення листя (біля пнів, у канавах).

Хвойний перегній – верхній шар грунту в соснових лісах, що додає грунтосуміші більш кислу реакцію. Оскільки для повного розкладання хвої потрібно досить тривалий час, шар підстилки, що містить неперепрівшу хвою необхідно відгребти, а наступний шар зібрати – він придатний для складання субстрату. При приготуванні грунтосуміші цей компонент потрібно використовувати дуже обережно, головне – дотримуватися пропорції.

Торф’яна земля – незамінний компонент для більшості почвосумішей. Він у значній мірі покращує їх структуру, грунтосуміші стають більш пухкими, пористими, вологоємність. Торф надає грунтосуміші більш кислу реакцію. Для вирощування сенполії використовують тільки верхівковий торф, що слабо розклався коричнево-рудого відтінку, з крупноволокністой структурою.

Дернова земля виходить в результаті розкладання дерну, який нарізають пластами на луках та пасовищах. Дернини укладають штабелем, час від часу перелопачують і зволожують. Через рік таку землю можна використовувати для складання грунтосуміші. Вона досить пориста, багата поживними речовинами, з легкої лужною реакцією. Дернова земля – найбільш важка з усіх видів грунтів. При складанні субстратів для вирощування сенполій її використовують у невеликих кількостях.

Мох сфагнум рекомендується додавати в різні грунтосуміші для додання їм пухкості, легкості, гігроскопічності. Зібраний мох добре просушують, а потім подрібнюють.

Перліт – природний мінерал, корисна копалина, що добувається шахтним способом. В процесі термічної обробки в високотемпературних конвеєрних печах перліт подрібнюється до однорідної маси, перетворюючись із сірого в сніжно-білий. Мінерал хоча і бідний живильними хімічними елементами і повністю позбавлений органічних речовин, зате не вимагає стерилізації перед вживанням. У грунтосуміші перліт використовують в основному в якості замінника піску.

Вермикуліт
– природний мінерал світло-сірого кольору, який перемежовується великими фракціями чистої слюди. У процесі обробки на збагачувальних фабриках чисту самородну слюду відбирають, а частину, що залишилася обробляють гідротермічним способом в конвеєрних печах при високій температурі. Вермикуліт – дуже вологоємний і в той же час пористий, з високим вмістом повітря мінерал. Ця його властивість особливо корисна при вирощуванні сенполій. Крім того, в ньому міститься безліч корисних хімічних елементів, таких, наприклад, як калій і магній, які легко засвоюються корінням рослин.

У грунтосуміші також додають деревне вугілля та доломітове борошно.

Деревне вугілля – хороший антисептик, регулює вологість грунту.

 Доломітове борошно – подрібнений білий вапняк, який допомагає досягти потрібного рівня рН в грунті.

При складанні почвосумішей дернову землю та листовий перегній необхідно просіяти, щоб позбутися від сторонніх предметів (камінчики, коріння, скло, неперегнівшіх залишки та ін.)

Приготовлені суміші зберігають у закритих ємностях, не допускаючи їх пересушування, а також вивітрювання та вимивання з них поживних речовин.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,