Як вибрати краплинну стрічку? Крапельне зрошення

Крапельне зрошення

Крапельне зрошення

На ринку існує два принципово різних типи краплинних стрічок:

1.    Краплинні стрічки з жорсткою крапельницею

2.    Краплинні стрічки з інтегрованою крапельницею

У кожного з них є свої особливості:

Краплинні стрічки з жорсткою крапельницею – цільні, безшовні. Робочий тиск у них починається від 0,5 Атм. Їх ціна безпосередньо залежить від відстані між крапельницями (чим більше відстань – тим менше крапельниць використовується – тим і дешевше). Тому такі стрічки доцільно використовувати з відстанню між крапельницями 20, 25, 30см і більше, що більше підходить для глинистих грунтів. Зволоження при цьому буде залишатися в кореневмісному шарі. Також багато що залежить від водовилива крапельниць – навіть стрічка з відстанню 30см на піщаному грунті та при великому водовиливі зможе створити суцільну стіну води! Але чим більше водовилив, тим коротше буде ряд. Деякі краплинні стрічки з жорстким емітером можна використовувати як підгрунтові.

Краплинну стрічку з інтегрованою крапельницею можна використовувати при більш низькому тиску – від 0,3 Атм (або навіть за його відсутності). Її ціна не залежить від відстані між крапельницями, тому таку стрічку доцільно використовувати з відстанями між крапельницями 10, 15, 20 та 25см, що більше підходить для піщаних грунтів, а також у випадках, коли час подачі води обмежений або необхідно за короткий термін зволожити велику площа. Водовилив таких стрічок теж різноманітний – від 0,25 л / год до 1л / ч. Щелевидна конструкція водовипуску дозволяє підгрунтове використання стрічки. Вартість краплинної стрічки залежить тільки від товщини стінки.

На сьогоднішній день пропонується декілька видів стрічок як з жорсткою, так і з інтегрованою крапельницею:

З жорсткою крапельницею: StarDrip, Aquatek Nano (Італія)

З інтегрованої щелевидною крапельницею: Hydroflex, Pluvio, Aqua-traxx (Італія), StarTape (Україна).

Ці краплинні стрічки являють собою зразок передових технологій – підсумок багаторічних досліджень та розробок, у яких враховано використання кожної краплі води самим продуктивним чином.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,