Як правильно вибрати ділянку для винограду

Як правильно вибрати ділянку для винограду

Як правильно вибрати ділянку для винограду

Вибір місця для посадки винограду слід проводити дуже ретельно, так як тип грунту та рельєф місцевості роблять дуже великий вплив і на врожайність майбутнього виноградника, і на якість ягід, і на тривалість життя рослин.

Для посадки виноградних лоз дуже добре підходять схили, які дивляться на південь та південний захід. Садити виноград можна і на західних схилах. А ось північних і східних схилів краще уникати, так як виноград, зростаючий на них має довший період вегетації – за рахунок меншої сумми активних температур та освітлення.
Якщо ви розбиваєте виноградник на схилі, то слід пам’ятати, що найбільшому впливу заморозків піддаються нижні частини схилу. Тому рослини слід висаджувати тільки на верхній та середній частинах схилу. Ці місця особливо гарні, так як в будь-який час доби температура тут буде майже на 1,5 ° С вище, ніж температура на рівнині в тій же місцевості, а сума активних температур на 200-300 ° С перевищує суму активних температур на рівнині.

У будь-якому випадку для посадки винограду слід вибирати ту ділянку, яка отримує максимальну кількість сонця і при цьому найкраще захищена від вітру. Щоб забезпечити додатковий захист виноградника від вітру, потрібно по його периметру висадити декоративні дерева, розташовуючи посадки перпендикулярно напрямку основних вітрів. Якщо грунт піщаний, то для захисних насаджень можна використовувати сосни і тополі. Для чорноземів краще використовувати липи, берези, ясени, в’язи, клени, акації, ліщину. В якості захисних насаджень можна використовувати і чагарники, такі як чорна смородина і гуммі. Кущі варто висаджувати на відстані приблизно в 1 м один від одного. Захисні насадження повинні розташовуватись від виноградника на відстань в 6-7 м, якщо це дерева, і в 2-3 м, якщо це чагарники. До стін будинків виноградник не повинен підходити ближче, ніж на 1,5 м.

Слід пам’ятати, що ліси, річки та болота сильно впливають на розподіл тепла в грунті, вирівнюючи її температурний режим. Це означає, що взимку і восени буде відбуватися деяке отепління, а навесні і влітку, навпаки, охолодження грунту. Тому в таких місцевостях розвиток винограду затримується у весняний період, і затягується в осінній. Звідси випливає, що у водоймищ виноградники краще не розбивати, або ж не сподіватися на особливо хороші врожаї і якість рослин.

Теплові якості грунту будуть знижені і в тому випадку, якщо грунтові води проходять близько до поверхні. У цьому випадку коренева система винограду не буде йти на достатню глибину і неминуче буде зазнавати негативного впливу різних погодних факторів. Це сповільнить розвиток рослин і знизить якість врожаю. В оптимальному випадку грунтові води повинні залягати не ближче 1,5 м від поверхні.

Якщо дотримуватися цих умов, то ваш виноград отримає відмінні умови для росту і розвитку.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,