Як поливати полуницю

Як поливати полуницю

Як поливати полуницю

Полуниця належить до вологолюбивих культур: листя містять 68-72% води, а ягоди – 80-90%. Коренева система, яка знаходиться поверхнево, чутлива до найменших змін вологості навколишнього середовища. Високі та стабільні врожаї суниці отримують тільки за умови рівномірного забезпечення грунту вологою на глибині розміщення основної маси кореневої сиситеми – до 40 см.

Нестача вологи в повітрі і грунті під час цвітіння негативно впливає на зав’язування ягід, під час росту плодів – на їх розмір і врожайність, а у другій половині вегетації – на закладання квіткових бруньок. Тому суницю необхідно поливати, не допускаючи зниження вологості грунту не тільки до критичної, але і до задовільної. Навіть в період випадання незначних опадів, суниця вимагає поливу у фазах цвітіння, формування ягід, збору врожаю та закладки врожайності.

Витрата води на полив залежить від фази розвитку рослин та погодних умов. Потреба в поливі спочатку збільшується, досягає максимуму в період збирання ягід і потім знижується під кінець вегетації. Зрошення під час весняного зростання квітконосів і у фазі масового цвітіння призводить до збільшення квітів і ягід. Оптимальне зволоження в фазі дозрівання ягід визначає їх величину і врожайність. Низька вологість грунту після збирання ягід затримує відростання вусів і нового листя, рослини слабшають і погано плодоносять в наступному році.

Крім грунтової посухи на врожай суниці негативно позначається і атмосферна посуха. Якщо температура повітря тримається в межах 28-30 С, крім основних поливів, необхідно проводити освіжаючі поливи.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,