Вплив погодних умов на розвиток виноградника

Вплив погодних умов на розвиток виноградника

Вплив погодних умов на розвиток виноградника

Світло. Виноград – світлолюбна рослина. Нормально рости та плодоносити без освітлення не може. Гарне освітлення сприяє створенню та збільшенню сахарів, ароматичних речовин, ферментів, вітамінів.
При нестачі світла послаблюється ріст, пагони витягуються та стають тонкими, подовжуються міжвузля, листя дрібнішають, жовтіють та обпадають, квітки обсипаються, ягоди не утворюються, погано закладаються плодоносні нирки врожаю майбутнього року, кущі сильно хворіють та підмерзають взимку.

Багато агротехнічних заходів в практиці виноградарства спрямовані саме на поліпшення освітленості куща: недопущення посадки винограду в затінених місцях (міжряддя саду, біля стін будинків та ін), виділення для нього добре освітлених ділянок; своєчасна та якісна робота з зеленими частинами куща; вибір оптимальних відстаней між рядами і в рядах.

Тепло. Виноград – теплолюбна рослина. Як було сказано раніше, біологічним нулем для нього є температура +10 ° С (тільки при наявності такої температури починається ріст).
Значення позитивних температур для розвитку виноградної рослини таке:
для цвітіння потрібна температура не нижче +14 ° С; при більш низькій температурі квітки не запліднюються, тобто ягоди не зав’язуються; оптимальна температура для цвітіння +23-25 ° С;
для зростання найкраща температури +25-30 ° С, при температурі +40 ° С зростання дуже пригнічується, аж до припинення;
при осінній температурі нижче +14 ° С різко сповільнюється дозрівання ягід, а при +10 ° С і нижче припиняється вегетація.
Частини виноградного куща пошкоджуються такими мінусовими температурами:
набряклі вічка -3-4 ° С, зелені пагони та зелені вічка -1 ° С, суцвіття -0-5 ° С, ягоди -1-5 ° С.
Лоза європейських сортів із звичайною стійкістю -16-18 ° С, азіатських сортів -12-14 ° С, багаторічні частини куща -22-24 ° С, коріння -8-10 ° С.
Під час тривалих відлиг взимку виноград втрачає загартування та може вимерзнути при температурі -7-9 ° С.

Волога. Виноград – посухостійка рослина. Але на полив реагує позитивно, збільшуючи при цьому урожай у кілька разів.
Опади впливають на виноградник наступним чином:

Сильний дощ у першій половині літа – позитивно (бурхливий ріст та розвиток куща).
Слабкі затяжні дощі – негативно (розвиваються грибні хвороби, інтенсивно ростуть росяні корені).

Затяжний дощ при цвітінні – негативно (погано запилюються квітки і погано зав’язуються ягоди).

Тривалі дощі в другій половині літа – негативно (знижується цукристість врожаю, розтріскуються ягоди, з’являється гниль, погіршується визрівання лози).

Взимку сніг – позитивно (товщина сніжного покриву в 5 см підвищує температуру землі на 4 °, а товщина в 20-25 см перешкоджає промерзання землі).

Град – стихійне лихо на винограднику (ламає пагони, обриває листя, знищує врожай, що утворився градобоїнами на ягодах та пагонах не гояться).
У разі пошкодження кущів градом всі пошкоджені пагони та інші частини рослини треба обрізати, щоб стимулювати зростання нової лози для врожаю наступного року.

Вітер. Сильний вітер – погано (висушує грунт, обриває та ламає пагони, інші частини рослини, пошкоджує суцвіття та грона. Взимку здуває сніг з виноградника, в поєднанні з дощами та морозом веде до обмерзання лоз і загибелі вічок).

Слабкий вітер – добре (сприяє запиленню, провітрює кущі, що знижує ураження їх хворобами).

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,