Технологія вирощування сортів нейтрального дня

Технологія вирощування сортів нейтрального дня

Технологія вирощування сортів нейтрального дня

Сорти суниці нейтрального дня здатні закладати генеративні бруньки незалежно від тривалості освітлення, а значить, продукцію можемо отримувати протягом тривалого періоду за умови відповідного температурного режиму.

Такі сорти вирощують різними способами, але найбільш ефективні – ущільнені посадки спільно з технологією вирощування на плівці.

В основному використовуються касетна розсада, але і посадки розсадою фріго теж дають непоганийй результат ..

Істотні витрати на посадковий матеріал окупаються високим урожаєм позасезонної продукції.

Найбільш поширеним способом вирощування сортів нейтрального дня – це вирощування на піднятих грядках з крапельним зрошенням та мульчуванням плівкою та агроволокном.

Посадку роблять у квітні-травні зазвичай дворядковим способом з густотою 50-60 тисяч рослин на гектар. Через 6 тижнів після посадки починають видаляти квітконоси, щоб дати можливість рослинам накопичувати достатню кількість поживних речовин для подальшого плодоношення.

У червні видалення квітконосів припиняють, і з кінця липня-початку серпня починає збирати врожай.

Сорти нейтрального дня плодоносять до осінніх заморозків, а якщо використовувати прості плівкові укриття, плодоношення можна продовжити ще на 2-4 тижні.

Сорти нейтрального дня особливо вимогливі до харчування. Для формування рослин та постійного плодоношення необхідні підвищені норми калію, азоту, а також мікроелементів.

Оптимальним є внесення добрив регулярно з поливною водою, для цього необхідно застосування крапельного зрошення. У той же час високі літні температури стають лімітуючим фактором в отриманні в цей період високих врожаїв. Тому крапельне зрошення часто використовують одночасно з дощуванням.

В залежності від сорту та технології можна в перший рік отримати врожай на рівні 30-50 тонн з гектара в рік посадки.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,