Попіл – дуже цінне добриво

Попіл - дуже цінне добриво

Попіл – дуже цінне добриво

Попіл, як добриво і не тільки, потрібно використовувати на дачі. При приготуванні їжі на багатті його збирається достатня кількість. Шаром перегною, а зверху попелом – так я мульчую ґрунт у лунках біля виходу стовбура винограду із.

При перекопуванні ділянки попіл, як корисне добриво вносять в грунт, а також додають в посадкові ями при посадці винограду та інших рослин дачного саду та городу або квітника. Дружина успішно використовує попіл для підгодівлі квітів .

Попіл - дуже цінне добриво

Попіл – дуже цінне добриво

Вносити в грунт попіл можна двома способами. Перший спосіб – сухий. Ми просто розсипаємо попіл рівномірно на ділянці і перекопуємо, а якщо ділянка вже скопана, то потрібно його просто рівномірно посипати зверху. При випаданні дощів він буде розчиняться та всмоктуватися в землю.

Другий спосіб – мокрий . Попіл заливають водою, добре перемішують, а для підгодівлі винограду заливають в дренажні труби, або поливають безпосередньо під кущ. Настоянкою попелу (2-3 відра на бочку води 200 л) можна робити позакореневе підживлення винограду та інших рослин на дачі, причому цей розчин в певній мірі підвищує стійкість винограду до грибкових хвороб.

Огірки обсипані сухим попелом менше хворіють грибковими хворобами. Попіл можна використовувати для боротьби з попелицею. Для цього необхідно обсипати сухим попелом молоді пагони з попелицею (на винограді попелиці я не бачив). Це стосується інших рослин дачі (плодових дерев і кущів, квітів…).

І ще одна корисна властивість попелу – внесення його в грунт сприяє зниженню кислотності грунту. У нас з дружиною конкуренція за використання попелу. Я його під виноград, полуницю, мородину, а дружина – під квіти. Але вживаємося .

Висновки: «Попіл , як добриво –  дуже цінна річ на дачі. Рекомендую використовувати ».

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,