Підживлення полуниці

Підживлення полуниці

Підживлення полуниці

Для отримання максимального врожаю, запланованого при виборі сорту суниці, перш за все необхідно зробити агрохімічний аналіз грунту на наявність основних макро та мікроелементів в доступних формах, гумусу, а також враховувати винос поживних речовин та наявність легкозасвоюваних рослинами поживних речовин у грунті. Маючи результати цих тестів можна розробити комплексну систему харчування суниці.

Роль основних елементів живлення при вирощуванні суниці.

Азот.

Азот – один з головних елементів харчування рослин. При дефіциті азоту рослини відстають у рості, про що може свідчити забарвлення листя в червоний колір. Особливо його достатня кількість важливо для полуниці в перший рік вегетації.

Норми і дози внесення азотних добрив залежать від результатів агрохімічного аналізу, культури-попередника, механічного складу грунту і т.д.

Найкращий спосіб внесення азотних добрив-це внесення їх дробовими частинами через систему крапельного зрошення. Не рекомендується більшу частину вносити перед посадкою, так як в цьому випадку значна частина азоту буде вимита дощовою або поливною водою.

Азот впливає безпосередньо на врожайність і дозволяє рослинам більш повно розкрити свій потенціал, але надмірне внесення азотних добрив може вплинути на транспортабельність ягід, тому в період плодоношення необхідно обережно підходити до внесення цих добрив.

Фосфор.

Незважаючи на досить високий вміст цього елементу в українських грунтах, досить часто рослини відчувають дефіцит доступного фосфору, про брак цього елементу говорить темно-зелений колір молодого листя.

Важливо забезпечити рослини доступних фосфором відразу після посадки – це життєво необхідно для росту та розвитку кореневої системи, але в той же час нерозвинена коренева система не в змозі засвоювати достатню кількість фосфору з грунту. Фосфорні добрива можна вносити як з основним внесення так і з поливною водою через системи крапельного зрошення.

Калій.

Враховуючи важливість забезпечення ягідних культур калієм та відносно високий винос цього елементу з урожаєм, необхідно дуже уважно ставитися до вмісту в грунті калію, та його доступності для рослин.

Важливо відзначити, що підвищений вміст магнію та кальцію зменшує доступність калію, витісняючи його з грунтово-поглинаючого комплексу.

У той же час підвищені дози калійних добрив можуть призвести до дефіциту магнію.

Найкраще джерело калію-це сучасні водорозчинні добрива, які не містять хлор.

Кальцій.

Також відіграє значну роль при вирощуванні суниці. Цей елемент один з основних складових пектину та клітинних стінок рослинного організму.

При недостачі кальцію ягоди стають м’якими, кінчики листя-коричневими і повністю не розправляються, при істотному дефіциті-молоді розетки на вусах стають коричневими, а на листках з’являється некроз.

Магній.

Магній має величезне значення у формуванні хлорофілу.

На грунтах з низьким рівнем рН часто виникає дефіцит магнію, особливо при високих дозах калійних добрив.

Найбільш ефективним способом внесення магнію є позакореневе підживлення або внесення комплексних водорозчинних добрив, які містять магній.

Бор.

При низькому вмісті органічних речовин у грунті часто з’являється дефіцит цього мікроелемента. Це пояснюється тим, що бор досить рухомий у грунті, і на грунтах з легким складом опади можуть вимивати до 85% бору з орного шару.

Наявність достатньої кількості бору-дуже важливий фактор для росту коренів та відновлення кореневої системи висаджених рослин, і тому при його дефіциті досить часто проявляється недолік і інших елементів живлення.

При дефіциті бору з’являється несиметричні листя та деформування ягід.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,