Культурооборот при вирощуванні полуниці

Культурооборот при вирощуванні полуниці

Культурооборот при вирощуванні полуниці

Вирощування полуниці на одному і тому ж місці протягом декількох років поспіль викликає грунтовтоми, що відповідно впливає на продуктивність насаджень і навіть якщо на місце старих кущів посадити свіжі рослини, то буде помітне їх слабке зростання і низький врожай. Грунтовтоми позначаються тим сильніше і довше, чим довше на одному місці беззмінно вирощують суницю. Повністю грунтовтоми вдається зняти через 6-7 років, більшу частину-через 3-4 роки. У зв’язку з цим її включають в сівозміну з іншими культурами, сприяючими зняттю грунтовтоми з таким розрахунком, щоб суниця поверталася на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки.

Полуниця (клубніка) добре сумісна не з усіма культурами. Вона погано поєднується з пасльоновими (томати, баклажани) та картоплею. Картопля, як і томати, після суниці росте погано і не розвиває хорошою біомаси, а бульби зазвичай досягають тільки середнього і менш середнього розміру. Слабкий ріст відзначається і на полуниці. Кущі полуниці після картоплі не отримують потужного розвитку навіть в умовах гарного зволоження. Вони формуються нерівномірними і маловрожайні. У зв’язку з цим картоплю із суничного культурообороту виключають. З квіткових культур в полуничній сівозміні не можна використовувати хризантемові та цибулинні рослини.

Кращим попередником для полуниці вважається чорний пар. Він добре зберігає вологу і очищає грунт від бур’янів. Однак, в реальних умовах присадибного та приватного господарства не завжди є можливість тримати землю під параом. Зазвичай на таких ділянках вирощують овочеві, а в умовах фермерського господарства – зернові та пропольні культури.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,