Класи «Фріго» frigo

Класи «Фріго» frigo

Класи «Фріго» frigo

Урожайність багатов чому залежить від якості посадкового матеріалу. Тому розсаду «Фріго» підрозділяють за загальноприйнятим європейським стандартам на 4 класи, в залежності від діаметру товщини коронки (укороченої шийки між країнами та розеткою листя)

клас В, з товщиною шийки від 8 до 12 мм. Збір врожаю з таких рослин економічно недоцільний в рік їх посадки, розсаду використовують лише для формування врожаю наступного року, а тому квітконоси з таких рослин підлягають регулярному видаленню.

клас А-, з товщиною шийки від 12 до 15 мм. На таких саджанцях закладаються одна – дві генеративні бруньки, здатні згодом сформувати від 10 до 20 ароматних ягід. Такі рослини на першому році життя порадують господаря урожаєм 4 – 6 т з гектара, звичайно ж, за умови дотримання технології вирощування.

клас А +, з товщиною шийки від 15 до 18 мм. Три генеративні бруньки кожного з таких рослин подарують вам від 25 до 30 ягід стандартних розмірів. Вартість саджанця цієї групи вище, ніж двох попередніх, однак врожайність 8 – 10 т з гектара багаторазово окуповує витрати. І це – вже в рік посадки!

• Але чемпіоном по врожайності стає клас WB (waiting bed), з діаметром шийки більше 18 мм. Зазвичай їх отримують шляхом пересаджування перших вкорінених розеток (кінець червня – липень) на окрему ділянку з високим агрофоном. Ці рослини здатні утворити до 5 квітконосів, з яких збирають до 450 г товарних ягід. При неодноразовому видаленні вусів рослини набирають достатній потенціал для диференціації 4-7 генеративних бруньок в осінній період. Саджанці класу WB останнім часом стали досить популярними, незважаючи на високу ціну. Високий попит на такий садовий матеріал змушує розсадники, які спеціалізуються на вирощуванні саджанців полуниці, використовувати рослини класу В для їх дорощування до WB рослин. Для цього рослини висаджують загущеним способом – до 100 000 саджанців на гектар та декілька разів видаляють квітконоси та вуса. Вирощені саджанці WB викопують пізно восени та зберігають за технологією Фріго при відповідній температурі в поліетиленових пакетах.
Їх врожайність в рік висадження у виробничих умовах при дотриманні технології та достатньому удобренні і поливі може сягати 18-20 т / га.

Однак незалежно від обраного класу посадковий матеріал, вирощений за технологією «Фріго», за своїми параметрами суттєво відрізняється від звичайної розсади, перевищуючи її основні показники (такі як кількість генеративних пагонів, висота рослини, площа листкової поверхні і кількість листя) та значно поступається саджанцям  вирощених у горшочках (із закритою кореневою системою).

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,