Грядка-піраміда для полуниці

Грядка-піраміда для полуниці

Грядка-піраміда для полуниці

Ми на дачі завжди вирощуємо полуницю, не багато, але все ж. Не так давно випробували новий метод посадки. Спорудили грядку-піраміду. Урожай вийшов відмінний. Та й зовнішній вигляд такої полуничної гірки хороший, особливо коли полуниця цвіте.

Матеріали та інструменти

Для виготовлення грядки-піраміди вам знадобляться наступні предмети:

Дошки, цвяхи, молоток, лопата, земля, добрива, труби для водопроводу, саджанці полуниці

Виготовлення

Будується грядка-піраміда за принципом дитячої пісочниці. Ми спорудили триступінчаті та п’ятиступінчасті піраміди. З дощок сколочується квадратна «пісочниця», розміром 180х180 см. Висота бортика повинна бути не менше 20 см – так конструкція більш стійка, крім того, зберігається більше вологи.

Заповнюється перший рівень землею, а не піском. По центру встановлюється ще одна «пісочниця», розмір якої 120х120 см. Третій рівень має розміри 60х60 см. Всі заповнюється землею та удобрюється. По периметру висаджується полуниця.

Розміри «пісочниць» можуть бути й іншими, головне, щоб ви з легкістю могли дотягнутися до середини верхнього ярусу.

Можна робити грядки-піраміди і з великим числом рівнів. Виходить дуже зручно. До полуниці легко добиратися, її просто обробляти, а потім і зривати. Полуниця любить багато світла, а в таких пірамідах їй дістається набагато більше сонячних променів. За допомогою пірамід економиться простір, оскільки не треба залишати місце для доріжок. Крім того, такими пірамідами можна з легкістю замаскувати пні, що залишилися від старих дерев. З часом пень згниває, в свою чергу, стаючи добривом для полуниці. В цьому випадку ми вбиваємо одразу кількох зайців: і від пня позбавляємося, і місце економимо, і врожай полуниці отримуємо. Та ще сусідів дивуємо.

Коли задумували свою грядку-піраміду, то розглядали ще один спосіб: піраміда з автомобільних шин. Але вирішили зупинитися на дерев’яній гірці. Хоча з шин має вийти не гірше. Принцип побудови такої ж. Беруться шини різного діаметру, ставляться один на одного горою, заповнюються землею та засаджуються полуницею.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,