Боротьба з кротами

Боротьба з кротами

Боротьба з кротами

Народні методи
Старим способом боротьби з кротами є очерет. Необхідно наламати стебла очерету (1,5-2 м завдовжки) і вставити по очеретині в кожну кротовину , що виходить на поверхню грунту, так, щоб на поверхні залишалося сантиметрів по 60-80. У вітряну погоду очерет створює ефект “завивання вітру в комині”, який якимось чином впливає на кротів. Кроти повинні зникнути через тиждень.

Ще один поширений народний засіб – виготовлення різних вертушок і тріскачок (найпростіший варіант – консервна банка, що висить на залізному пруті), які встановлюються в різних місцях на ділянці. Під дією вітру вони повинні обертатися та тріпатися, передаючи вібрацію в землю, а кроти – теоретично повинні піти з даної території.

Також рекомендується використовувати для боротьби з кротами різні пахучі рослини (часник, цибулю, перець і т.д.). Однак дієвість даного методу дуже сумнівна, швидше за все, кріт просто не користуватиметься цим ходом. Але він прориє новий, а от де – буде для вас сюрпризом.

Досить надійним, але надзвичайно трудомістким засобом є вкопування по межі всієї ділянки на глибину 70-90 см листів шиферу, жесті  лінолеуму та інших матеріалів . Серед народних методів боротьби з кротами є й таке, як затоплення кротового міста, але ефективність його невисока.

З найбільш ефективних народних засобів боротьби з кротами можна порекомендувати “каструльну ” пастку. Знаходимо діючий поверхневий хід крота (придавите ногою – з’явився горбок від кормового ходу і через 1-2 дні огляньте його : якщо кріт відновив хід, значить, він нам і потрібний). Потім у його середину і нижче його рівня, закопуємо каструльку або трилітрову банку (зручніше для цих цілей використовувати садовий бур) і закриваємо хід зверху дошкою, фанерою, так, щоб всередину ходу не проникало світло (якщо світло буде проникати, кріт викопає обхідний тунель). А далі чекаємо, поки кріт, повзучи по ходу, не звалиться в каструльку.

Серед попереджувальних методів боротьби з кротами можна порекомендувати посадку по всьому периметру газону або ділянки бобових культур – кроти дуже не люблять цю рослину. Або посадку цибулинних квітів . Серед цибулинних квітів, відлякують кротів: нарцис, проліски, рябчик імператорський і декоративна цибуля.

Але стовідсоткової ефективності ці методи не дають. Якщо кротів потривожити, вони тимчасово перебираються на нове місце, але потім повертаються.

Механічні методи
До механічних способів боротьби з кротами відносяться кротоловки самих різних конструкцій. Кротоловки – одні із самих практичних та ефективних засобів для боротьби на початковому етапі з невеликою кількістю кротів.

Хімічні методи
Хоча для боротьби з кротами і використовують різні отруєні приманки, ефективність їх вкрай низька. Кріт – хижа тварина, тому в першу чергу його цікавить ” жива” їжа: дощові черв’яки, личинки жуків і т.д.

Іншим різновидом хімічного методу боротьби з кротами є отруйні гази. Однак їх ефективність також не висока. Кріт просто закупорить загазовану ділянку, а натомість побудує нову.

В цілому можна сказати, що використання хімічних методів боротьби з кротами неефективно, а часто й небезпечно для людини.

Відлякувач кротів
Найпростіший та безпечний спосіб боротьби з кротами – використання електронних відлякувачів кротів. Тим більше що відлякувач не заподіює їм шкоди, а лише змушує покинути дільницю і повернутися туди, звідки вони прийшли, тобто в ліс – їх природне місце існування.

Принцип дії відлякувача кротів заснований на генерації низькочастотних звукових коливань , неприємних для кротів.
Тому все, що потрібно, це купити необхідне для вашої ділянки кількість відлякувачів кротів , встановити їх і включити.

Оставить комментарий

<
Яндекс.Метрика
<
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,